Przedświąteczne spotkania

 

Szkoła   Mój Portugalski   zaprasza na dwa przedświąteczne wydarzenia.

 

 

21 grudnia 2017 , godz. 18.00

Przedświąteczne spotkanie w ramach cyklu  Mój Portugalski – spotkania. Tym razem wraz z naszym portugalskim lektorem Emanuelem porozmawiamy o różnych zwyczajach bożonarodzeniowych w Polsce i w Portugalii. Jakie potrawy są popularne? Co robimy 24 grudnia, a jak spędzamy dzień Bożego Narodzenia? Czym różni się szopka polska od portugalskiej?  Jak bawimy się Nowy Rok? Czy w Wigilię nasi Luzofani skłonni są zjeść słonego dorsza i czy potrafią namówić Portugalczyków do jedzenia śledzi i karpia?

Na te pytania wspólnie odpowiemy podczas spotkania. Będzie krótka prezentacja, gry i elementy warsztatu językowego. Mamy nadzieję na dobrą zabawę, a przy okazji na wymianę doświadczeń związanych ze świątecznymi zwyczajami.

Spotkanie jest bezpłatne. Zapisy przyjmujemy na e-mail info@mojportugalski.pl do 19 grudnia.

Miejsce: ul. Żurawia 26/10

uwaga: spotkanie odbędzie się po portugalsku, liczba miejsc ograniczona.

 

16 grudnia 2017, godz. 11.00

Muzealny Spacer po portugalsku dla osób na poziomie A1. Tym razem porozmawiamy o obrazie Aleksandra Gierymskiego ,,Żydówka z pomarańczami”. Zastanowimy się, co by było, gdyby w jej koszu zamiast pomarańczy znalazły się portugalskie ryby i jak wyglądało życie słynnych portugalskich ,,peixeiras” w czasach warszawskiej Pomarańczarki? Puścimy wodze fantazji i udamy się w podróż pełną zapachów i kolorów, na spacer  po świątecznym targu.

Spacer jest bezpłatny. Zapisy: info@mojportugalski.pl  (do 14 grudnia).

Koszt biletu do muzeum: 15 PLN

Miejsce: Muzeum Narodowe w Warszawie

Dodaj komentarz