O nas

Mój Portugalski  to autorska szkoła języka portugalskiego w Warszawie.

  • ponad 20 lat  doświadczenia w nauczaniu języków obcych
  • kameralna  atmosfera, małe grupy, indywidualne podejście
  • dynamiczne zajęcia w małych grupach
  • unikalna oferta  lekcji w mieście i kursów tematycznych
  • dodatkowo   warsztaty, konwersacje, spacery

Nauka języka   to  twórczy proces, dlatego aktywność uczniów na zajęciach jest najważniejsza. Zdobyte doświadczenie pozwala nam stosować różnorodne metody pomagające w praktycznym opanowaniu języka. Oferujemy autorskie kursy tematyczne  oraz zajęcia indywidualne.  

Zofia Stanisławska, założycielka szkoły Mój Portugalski, jest lektorem z dwudziestoletnim doświadczeniem, tłumaczem literatury. Absolwentka iberystyki UW, studiowała sztuki plastyczne w Lizbonie. W 2014 roku odbyła kurs metodyczny dla nauczycieli języka polskiego jako obcego (Klub Dialogu), a po kursie w 2015 roku uzyskała dyplom lektora języka portugalskiego jako obcego PLNM (Universidade de Coimbra). W 2016 roku ukończyła Akademię Menadżera Szkoły Językowej, a w 2017 roku Akademię Coacha Językowego (Stowarzyszenie PASE). Prowadzi kursy Pakiet Lizbona, Na Onda i zajęcia indywidualne.

Tamara Sobolska, lektor języka portugalskiego z wieloletnim doświadczeniem, absolwentka iberystyki UW, tłumacz i pilot wycieczek. Jest znawcą i wykładowcą portugalskiej kultury i historii, a także tematyki związanej z Półwyspem Iberyjskim. W 2016 roku ukończyła kurs dla nauczycieli języka portugalskiego jako obcego PLNM, zorganizowany przez Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW. W szkole Mój Portugalski prowadzi kurs Pakiet Lizbona A2/B1.

Emanuel Henriques, native speaker współpracujący ze szkołą Mój Portugalski. Pochodzi z Lizbony, jest absolwentem wydziału psychologii. W 2016 roku ukończył kurs dla nauczycieli języka portugalskiego jako obcego (PLNM), zorganizowany przez Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW. W naszej szkole prowadzi lekcje online.

Kursy

Pakiet Lizbona – uniwersalny kurs z elementami wiedzy o Lizbonie  (A1 – A2)
Na Ondakurs dla osób kontynuujących naukę portugalskiego  (B1-B2)
Portugalski na wakacjekurs dla osób wybierających się na wakacje do Portugalii  (A0)
Dialogando – kurs konwersacyjny utrwalający znajomość portugalskiego  (B1- B2)

Każdy uczestnik otrzymuje program kursu. Kurs kończy się testem. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Zajęcia indywidualne        (A1 – C1)

Inne 

Niezbędnik Portugalski  – warsztaty językowe dla turystów wybierających się do Portugalii (A0)
Niezbędnik Kulinarny – warsztaty językowe: kuchnia portugalska, słownictwo przydatne w restauracji, kawiarni i na targu (A0)
Spacer po portugalsku – praktyczna nauka języka w mieście (A0 – B2)

Materiały  wykorzystywane na kursach to między innymi podręczniki takie jak Português XXIDialogar em Português, materiały autorskie, autentyczne materiały z Portugalii i Brazylii (foldery turystyczne, broszury, restauracyjne menu ), przewodniki, książki kucharskie, publikacje muzyczne oraz  materiały audiowizualne.

Zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego ESOKJ oferowane pakiety pozwalają opanować język portugalski na poziomie podstawowym (A1 / A2). Każdy pakiet językowy może być kontynuowany i realizowany na wyższym poziomie (B1 / B2, C1 / C2).