Spacery

Spacery

Spacer po portugalsku to unikalna formuła lekcji w mieście. Poza salą lekcyjną umysł działa inaczej niż w zamkniętej i uporządkowanej przestrzeni. To skuteczny sposób na przyswojenie wiedzy w naturalnych warunkach, gdy łatwiej kojarzymy i zapamiętujemy słownictwo oraz struktury językowe.

Proponujemy spacery na różnych poziomach, od osób początkujących po osoby płynnie mówiące po portugalsku.

 

Spacery 

Spacer po portugalsku (A0)  po Krakowskim Przedmieściu  – pierwszy kontakt z językiem portugalskim w przestrzeni miejskiej, nauka podstawowych pytań i odpowiedzi, opis miasta, kierunki.
 
Spacer po portugalsku Porównania (A1) po Krakowskim Przedmieściu lub Starym Mieście. Opisujemy budynki, zabytki, przedmioty, osoby na ulicy, ćwicząc porównania i przymiotniki.
 
Spacer po portugalsku Łazienki (A2) poświęcony jest F. Chopinowi. Cofamy się do czasów jego młodości w Warszawie, opowiadamy o jego życiu i mieście, w którym żył. 
 
Spacer muzealny  (A1, A2, B1) – wizyta w Muzeum Narodowym, spotkanie przed wybranym obrazem o tematyce obyczajowej lub historycznej, opis postaci, powtórzenie czasów przeszłych, opowiadanie historii. 
 

Spacer  zakupy (A2, B1/B2) – spacer w centrum handlowym, uczestnicy ćwiczą użycie słownictwa tematycznego związanego z zakupami. 

Gry miejskie

Gra miejska Stara Sadyba (A2,B1) – spacer pięknymi uliczkami willowej Sadyby połączony z grą miejską. Ciekawostki dotyczące mieszkańców dzielnicy i informacje o jej pasjonującej historii, a wszystko zajmującej formie gry miejskiej po PORTUGALSKU!

Gra miejska Plac Konstytucji (B1) – gra miejska prowadząca nas do czasów budowy placu i osiedla MDM. Czy naprawdę znasz to miesjce w centrum Warszawy? Ciekawa gra miejska dotycząca kilkunastu punktów na Pl. Konstytucji. Historie, anegdoty, sztuka. Jedyna taka gra miejska w Warszawie po PORTUGALSKU!